češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Hotel Říčany - Říčany u Prahy

Město Říčany, vzdálené přibližně 20 km jihovýchodně od   Prahy   , se rozložilo v mírně zvlněné, zalesněné krajině. Je místem k příjemnému bydlení a zaujme rovněž svou bohatou historií. Podle Hájkovy kroniky se první zmínka o Říčanech vztahuje k roku 748. Mezi nepřehlédnutelné architektonické památky patří zřícenina kdysi honosného hradu z doby posledních Přemyslovců. V letech 1260-1270 ho dal vystavět Ondřej ze Všechrom, nejvyšší komorník krále Přemysla Otakara II. a zakladatel rodu pánů z Říčan. Na náměstí najdeme kostel sv. Petra a Pavla, který je památkově chráněn. Klenby nenápadné kaple v jeho interiéru zdobí fresky z doby kolem r. 1400. Nedaleko objevíme Mariánský sloup z roku 1699. Zámku se podobá Olivovna, založena v roce 1890 manželi Olivovými jako vychovatelna pro zanedbané a opuštěné děti. Dnes slouží jako dětská léčebna respiračních chorob.

 

Říčany se staly vyhledávanou rekreační lokalitou a v současnosti město zabezpečuje státní správu pro rozsáhlé území. Nedaleko se nacházejí obce Průhonice,   Čestlice   ,   Nupaky   , Kuří,   Benice   , Modletice, Jažlovice a další. Velmi příznivé životní prostředí a výhodné dopravní spojení s   Prahou   podporuje jeho dnešní dynamický rozvoj a zájem investorů. V Říčanech můžete navštívit muzeum, kino, popřípadě divadelní představení spolku Tyl nebo jiná vystoupení místních souborů. Pravidelné jsou koncerty předních českých interpretů pořádané Kruhem přátel hudby. Ve sportu dominují zejména říčanští ragbisté. Na své si příjdou příznivci fotbalu, hokeje, tenisu, stolního tenisu, fitnes, cyklistiky, jezdectví, stejně jako zájemci o závodní tanec nebo pěší turistiku. Přes město vede řada turistických a také cyklistických tras. Říčany mají svou naučnou stezku věnovanou přírodě, historii, kultuře a životnímu prostředí. Město je má dobré dopravní spojení do hlavního města   Prahy    a v místě je též nádraží.

 

Mohlo by Vás také zajímat:
hotel Čestlice   ,   hotel Benice  ,   hotel Říčany   ,   hotel Nupaky   ,   hotel Praha 4   ,   hotel Praha 10   ,   hotel Praha   , Hotel Praha Chodov,   hotel Stránčice   


Zvětšit mapu

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.