češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Hotel Praha, Praha, ubytování v Praze

Hlavní město České republiky Praha je historickým, politickým, obchodním, sportovním, kulturním, vzdělanostním i architektonickým centrem. Praha a okolí Prahy  má velmi kvalitní infrastrukturu, tj. městskou hromadnou dopravu, bezpočet divadel, kin, koncertních i výstavních sálů. V Praze je též velmi kvalitní ubytování, zdravotnictví s mnoha špičkovými pracovišti a mnoho středních a vysokých škol. V okolí Prahy se nachází malé obce, které stojí za návštěvu, zejména Průhonice,   Čestlice   ,   Říčany   ,   Benice   ,   Nupaky   ,   Praha 4   a   Praha 10   .

Již od středověku měla Praha pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky „zlatá“ či „stověžatá“. Po staletí vzdávaly Praze hold významné osobnosti. Z okouzlení její krásou a výstavností se vyznal W. A. Mozart, L. van Beethoven, P. I. Čajkovskij, F. M. Dostojevskij, britská královna Alžběta II., papež Jan Pavel II. aj. První zmínky o Praze pocházejí z 9. století (založení Pražského hradu po roce 870).

Praha patří k nejoblíbenějším evropským cílům městské turistiky a nabízí bezpočet zážitků. Je zde mnoho historických budov, tj. kostelů, chrámu, paláců, měšťanských domů, mostů, divadel aj.. Návštěvníci se však mohou těšit na bohatý kulturní a sportovní život. Praha je pulzující velkoměsto evropského významu. V Praze se uskutečňují mnohé významné akce jako např. hudební festivaly (Pražské jaro), expozice, výstavy, sportovní závody (Pražský maratón), veletrhy a kongresy. Praha a okolí Prahy disponuje dostatečnou ubytovací i kongresovou kapacitou. Je zde mnoho hotelů a restaurací všech kategorii. Mezi nejoblíbenější patří cíle ZOO Praha, která je 7. nejlepší ZOO na světě. Památkové centrum Prahy, včetně Průhonického parku, je chráněno organizací UNESCO.

Praha se promítla do tvorby Jana Nerudy, Jaroslava Seiferta, Franze Kafky, nebo Egona Erwina Kische. Praha představuje jedinečný komplex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad. Je ukázkou všech uměleckých slohů a směrů. Historické jádro města se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a tvoří je 6 částí, kdysi samostatných měst, v 18. století sjednocených. Jsou to: Staré Město, Josefov (dochovaná část bývalého Židovského Města - dnes součást Starého Města), Nové Město, Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad. Zde je také soustředěno největší množství památkových objektů, muzeí a galerií.

Překrásné vyhlídky se nabízejí např. ze Smetanova nábřeží - Novotného lávky, věže Staroměstské radnice, Staroměstské mostecké věže, Malostranské mostecké věže, věže katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, rampy Pražského hradu na Hradčanském náměstí, Petřínské rozhledny a Vyšehradu.

 

Mohlo by Vás také zajímat:
hotel Čestlice   ,   hotel Benice   ,   hotel Říčany   ,   hotel Nupaky   ,   hotel Praha 4   ,   hotel Praha 10   ,   hotel Praha   , Hotel Praha Chodov,   hotel Stránčice   


Zvětšit mapu

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.