češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Česká republika – země v srdci Evropy
Jsme patrioti ...

Češi měli svůj stát už na konci 9. století. Byl součástí středověké Svaté říše římské, do které patřilo celé Německo, Rakousko, Slovinsko, Švýcarsko, Belgie, Holandsko, Lucembursko a části Francie, Itálie a Polska. Praha – jedno z nejkrásnějších měst světa – byla po celou dobu hlavním městem země a dvakrát – v druhé polovině 14. století (Karel IV. (1316 – 1378) český král a císař Svaté říše římské) a na přelomu 16. a 17. století – i hlavním městem celé říše.

Nejenom Praha, ale i další města v zemi mají překrásné historické památky od románského slohu přes gotiku, renesanci a baroko až po secesi, kubismus a moderní směry 20. století. Mezi světově nejznámější Čechy patří hudební skladatelé Antonín Dvořák, Bedřich Smetana a Leoš Janáček, spisovatelé Karel Čapek, Jaroslav Hašek a Milan Kundera, malíři Alfons Mucha a František Kupka, filmový režisér Miloš Forman, sportovci Jaromír Jágr, Ivan Lendl nebo populární zpěvák Karel Gott. V Čechách se narodili a žili také spisovatel Franz Kafka, skladatel Gustav Mahler, psychoanalytik Sigmund Freud nebo automobilový konstruktér Ferdinand Porsche, kteří patřili k německé nebo židovské části obyvatelstva.

Také česká krajina může leccos nabídnout – od hor a rozsáhlých lesů přes přehradní nádrže a rybníky až po skalní města a jeskyně. Snad jediné, co jí co do rozmanitosti chybí, je moře. Když si k tomu přidáte světově proslulé české pivo nebo lahodné moravské víno, tradičně dobrou českou kuchyni a pohostinnost zdejších obyvatel, určitě se vyplatí přijet a všechno prožít na vlastní oči. Alespoň na pár dní. A nejlépe v Parkhotelu Průhonice v bezprostředním sousedství hlavního města Prahy, odkud se nejsnáze dostanete do všech koutů této pozoruhodné země. Česká republika je bezpečná destinace.

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.