češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Hotel Nupaky
Nupaky u Prahy

Obec Nupaky leží jihovýchodně od Prahy, poblíž dálnice D1. V blízkosti jsou obce   Čestlice   , Průhonice,   Benice   ,   Říčany   , Modletice, Jažlovice, Kuří, Praha Uhříněves ale také   Praha 4   a   Praha 10   . Obec je napojena na pražskou MHD, několik autobusových linek směřuje ke stanice metra Opatov. Existence vesnice je doložena k roku 1380.

Na hranici s Prahou leží turistická lokalita nazvaná podle jedné z nejvýraznějších osobností české kultury Ladův kraj. Josef Lada čerpal inspiraci z tohoto regionu po celý svůj život a oblast mezi Hrusicemi a Prahou označil za nádherný kraj. Mikroregion Ladův kraj založilo 19 obcí a jeho cílem je rozvoj cestovního ruchu a kultury. Logem Dobrovolného svazku obcí, jehož členem jsou též Nupaky, je slavná kresba vodníka na vrbě.

Obec je sídlem mnoha tuzemských a nadnárodních firem, jako např. JUB, Tescoma, DHOLLANDIA, Gerlach, Spona, Mironet, Yale Plastoplan a další. V obci je též hotel a restaurace.

 

Mohlo by Vás také zajímat:
hotel Čestlice   ,   hotel Benice   ,   hotel Říčany   ,   hotel Nupaky   ,   hotel Praha 4   ,   hotel Praha 10   ,   hotel Praha   , Hotel Praha Chodov,   hotel Stránčice   ,   hotel Modletice   


Zvětšit mapu

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.