češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Hotel Průhonice

Průhonice jsou významná, romantická, rezidenční obec v těsné blízkosti Prahy. Ač obec není přímo součástí   Prahy   , tak je   Praha   na dosah. Mimořádná je poloha u překrásného Průhonického parku, chráněným UNESCO. Mezi nejvýznamnější památky patří též Průhonický zámek s románským kostelem Narození Panny Marie a Dendrologická zahrada. První zmínky o obci jsou z roku 1187 v souvislosti s vysvěcením románské kaple Narození Panny Marie a z roku 1270, kdy byli jako purkrabí Pražského hradu jmenováni Zdislav a Oldřich z Průhonic. Průhonický park a zámek  roku 1885 založil park hrabě Arnošt Emanuel Silva Tarouca. Průhonický park je vrcholným evropským krajinářským dílem, ojedinělým způsobem v něm bylo využito původních domácích dřevin v kombinaci s dovezenými cizokrajnými dřevinami. Nejznámějším rodem pěstovaným v Průhonickém parku je pěništník - Rhododendron. Součástí parku je unikátní Alpinum s rozsáhlou sbírkou skalniček, trvalek a dřevin. Celková rozloha parku je 250 ha, délka parkových cest je přibližně 23 km.

Vzhledem v výborné poloze, občanské vybavenosti a dopravní obslužnosti si Průhonice vybralo mnoho společností za svoje sídlo nebo zde zřídily svoje provozovny. Nedaleko se nacházejí další důležité obce např.   Čestlice   ,   Nupaky   , Kuří,   Benice   ,   Říčany   , Modletice, Jažlovice, Vestec, Jesenice u Prahy,   Praha 4   ,   Praha 10   a další.

 

V Průhonicích je mnoho hotelů a restaurací. Patří mezi ně také Parkhotel Průhonice a   Restaurace Tarouca   v Parkhotelu Průhonice. Mimo jiné je zde i fotbalové hřiště, hřiště pro děti a mládež, nově zrekonstruovaná Sokolovna, hřiště pro skate-board, škola, banky, zdravotní středisko, lékárna a mnoho obchodů. Rozhodně stojí za to do Průhonic přijet a zažít jejich neopakovatelnou atmosféru.

 

Mohlo by Vás také zajímat:
hotel Čestlice   ,   hotel Benice   ,   hotel Říčany   ,   hotel Nupaky   ,   hotel Praha 4   ,   hotel Praha 10   ,   hotel Praha   , Hotel Praha Chodov,   hotel Stránčice   


Zvětšit mapu

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.